PhDr. Eva Labusová - rodičovství - psychologie - zdraví  
odkaz na home

Moudrost raného dětství

Nakladatelství Triton vydalo knihu švýcarsko-americké psycholožky a psychoterapeutky Alethy Solterové Moudrost raného dětství. Publikace se věnuje základním tématům raného věku (včetně prenatálního a porodního období) a přináší četné podněty k péči a výchově.

Každé dítě je vybaveno vrozenou potřebou vztahové vazby, kterou se od narození pokouší se svými rodiči rozvíjet. Za tím účelem vysílá řadu signálů v podobě řeči těla, mimiky a pláče, a to s nadějí, že jeho nejbližší dokáží tyto signály správně přečíst a citlivě na ně reagovat.

Intuitivnímu chování nejmenších dětí bylo dosud věnováno málo pozornosti. Uplatnění nacházely "tradiční" způsoby péče, které nebyly vždy v souladu se skutečnými vývojovými potřebami dětí.

Současná generace rodičů je privilegovaná v tom, že má poprvé v historii k dispozici informace z výzkumů přesvědčivě dokazujících, co je a není pro nejmenší děti podpůrné a posilující.

Jedno z nejdůležitějších poselství nového přístupu zní: V prvních měsících života nelze miminko rozmazlit. A během prvních tří let nastavujeme četná pravidla pro zbytek života. Čím více empatie, ale také přiměřeného vymezení hranic v tomto období dítěti nabídneme, tím pravděpodobněji ho vybavíme brzkou schopností postarat se o vlastní potřeby samostatně, ohleduplně a konstruktivně.

Chcete-li jako jako rodiče porozumět skutečným potřebám raného věku a při tom citlivě ošetřit i případné deficity z vlastního dětství, je tato kniha určena i pro vás.

Z angličtiny přeložila Alžběta Labusová.

Více informací a možnost objednání na http://www.tridistri.cz/moudrostranehodetstvi?ItemIdx=2

 

Úvodní stránka

Poradenství

Beratung

Vzdělávací činnost

Rozhovory

Články

Překlady

Vývoj člověka od narození
k počátkům dospělosti

Na cestě ke spokojenému porodu

Úvahy, postřehy a zkušenosti

Ankety

Web Rodina 21

Spolupráce s médii

Články mé dcery Alžběty

Rady porodních asistentek

Z ordinace pediatra

Hovory o vztazích v ČRo 6

Časopis Děti a my

Užitečné odkazy

KontaktAZ RODINA.cz
– informační portál
(nejen) pro rodiče
AZRodina

UNIPA

TOPlist

Copyright © 2006-2018 Eva Labusová / Design: Jitka Drábková / Správa webu: Tomáš Weishaupt